Opis
Śpiwór turystyczny Comfort PFM to klasyczny śpiwór zimowy typu "mumia", z syntetycznym wypełnieniem, wyprodukowany przez znanego czeskiego producenta sprzętu outdoorowego Pinguin.
Comfort PFM to ciepły śpiwór przeznaczony do użytku przez cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem niskich zimowych temperatur. Jego zakres temperatur (T-comf: -1°C, T-lim: -7°C, T-ekstreme: -24°C) zapewnia komfort noclegu podczas biwaku w trudnych warunkach pogodowych i temperaturach poniżej 0°C - zwłaszcza w okresie od jesieni, przez zimę, aż do wiosny.
Śpiwór Comfort PFM ma konstrukcję dwuwarstwową i jest ocieplony innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym TherrmicFibre PFM - to lekkie sprężyste włókna o wysokiej zdolności magazynowania cząsteczek powietrza, zarówno na ich powierzchni o mikro średnicy, jak i w wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Włókna są silikonowane, co utrwala ich wzajemne położenie, daje stabilną warstwę termoizolacyjną Efekt "sprężyny") oraz zapobiega nasiąkaniu ich wilgocią z otoczenia. Dodatkowym atutem włókien silikonowanych jest też (w razie zamoczenia śpiwora) szybkie ich wysychanie.
Śpiwór Pinguin Comfort PFM jest łatwy w konserwacji po sezonie - można go prać w pralce (na delikatnym programie) oraz suszyć w suszarce.
Szczegóły:
- dwuwarstwowa konstrukcja znacząco zwiększająca parametry termiczne śpiwora, przy zachowaniu niskiej wagi
- materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield, tworzący ochronną powłokę zapobiegającą uciekaniu ciepłego powietrza, a jednocześnie zapewniającą odpowiednią oddychalność, hydrofobowe wykończenie DWR zapobiega przenikaniu wody do wypełnienia
- wypełnienie TherrmicFibre PFM (2 x 200g/m/2) - lekka, puszysta ocieplina ze sprężystych silikonowanych włókien poliestrowych, doskonale magazynujących ogrzane przez użytkownika powietrze
- profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
- solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze, przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak
- zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną
- wewnętrzny kołnierz termiczny ze ściągaczem
- ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania
- możliwość spięcia z drugim śpiworem
- w komplecie: pokrowiec kompresyjny
Dodatkowe zdjęcia detali śpiwora poglądowe, z innych wersji kolorystycznych tego modelu.
Szczegóły
| Materiał zewnętrzny | Poliester DWR Clima Control Shield (100% poliester) |
|---|---|
| Materiał wewnętrzny | Poliester Micro Lite (100% poliester) |
| Wypełnienie ocieplające | ThermicFibre PFM 2x200g/m2 (włókna syntetyczne silikonowane) |
| Waga wypełnienia | 400g/m2 (2x200g/m2) |
| Wymiary po spakowaniu | 24 x 44 cm (24 x 30 cm po skompresowaniu) |
| Wymiary (dług. x szer.) | 210 x 85/55 cm; 220 x 85/55 cm |
| Przeznaczony na wzrost do | 175 cm, 185 cm, 195 cm |
| Przeznaczony na pory roku | wiosna / lato / jesień / zima |
| Temperatura minimalna (T-extreme) | -24°C |
| Temperatura przejściowa (T-lim) | -7°C |
| Temperatura komfortu (T-comf) | -1°C |
| Zamek | SBS z możliwością spięcia z innym śpiworem |
| Kierunek zamka | lewy lub prawy |
| Technologie | DWR - Durable Water Repellent |
| Marka | Pinguin |
| Kolor producenta | red |
| Waga | 2050 g (rozm. 195) |
Opinie
Dodaj opinię o produkcie:
Technologie
![]() |
DWR - Durable Water Reppellency oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas procesu produkcji. Zastosowanie technologii DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. |
Zimowy śpiwór syntetyczny Pinguin Comfort PFM red
TEST TEST
SKU:
SKU: pinguin_comfort_pfm_red
Masz pytania do produktu 'Zimowy śpiwór syntetyczny Pinguin Comfort PFM red' ? Napisz do nas w poniższym formularzu. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin



