Opis
Lite Mummy CCS to najbardziej kompaktowy i jednocześnie najlżejszy letni śpiwór z oferty Pinguin, który będzie idealnym towarzyszem wypraw z plecakiem. Jego waga to zaledwie nieco ponad pół kilograma, a objętość po skompresowaniu to około 2 litry, czyli naprawdę niewiele.
Dla zwiększenia komfortu termicznego śpiwór został uszyty w kształcie mumii, czyli tak, by był jak najbardziej dopasowany do ciała i pozostawiał pustych przestrzeni do ogrzania. Przydatnym dodatkiem jest też kaptur ze ściągaczem, który okaże się niezastąpiony w trakcie chłodnych nocy. Co więcej, wykorzystana tu ocieplina BHB Micro jest jednowarstwowa miejscami przeszyta, dzięki czemu nie przemieszcza się i zawsze jest równomiernie rozłożona. Materiał zewnętrzny jest oddychający i został pokryty impregnacją DWR, dzięki czemu uzyskał właściwości hydrofobowe – nie chłonie nadmiernie wilgoci.
Śpiwór Pinguin został wyposażony w dwustronny zamek błyskawiczny, który można zapiąć zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Sam zamek jest odpowiednio zabezpieczony, dzięki czemu cechuje się szczelnością i zapobiega uciekaniu ciepłego powietrza ze środka. Dla większej wygody zapinania został też wyposażony w końcówkę w kształcie litery V, która skutecznie zapobiega przed wcinaniem się materiału.
Każdy śpiwór niekiedy trzeba przesuszyć lub przewietrzyć, dlatego też Lite Mummy CCS posiada specjalne pętelki ułatwiające podwieszenie lub przytroczenie do plecaka. Pinguin zadbał o to, by ten model w wariancie z lewym zamkiem dało połączyć się z każdą inną mumią Pinguina z zamkiem prawym, dzięki czemu tworzy się przestrzeń do spania idealna dla pary.
Śpiwór syntetyczny Pinguin Lite Mummy CCS:
- temperatura komf. dla: kobiet 14°C; mężczyzn 10°C; temperatura ekstrem. 0 °C
- materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield
- wypełnienie BHB Micro 60 g/m2
- podszewka wewnętrzna Poliester Ultra-Lite
- profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
- dwukierunkowy zamek z wykończeniem zapobiegającym wcinaniu materiału w suwak
- zamek zakryty wewnątrz dodatkową listwą termiczną
- kształt mumii
- możliwość spięcia z drugim śpiworem
- w komplecie: pokrowiec kompresyjny
Dodatkowe zdjęcia śpiwora pochodzą z innego koloru tego samego modelu.
Szczegóły
| Materiał zewnętrzny | Poliester DWR Clima Control Shield |
|---|---|
| Materiał wewnętrzny | Poliester Ultra-Lite |
| Wypełnienie ocieplające | BHB micro |
| Waga wypełnienia | 60g / m2 |
| Wymiary po spakowaniu | 12 x 24/18 cm |
| Przeznaczony na wzrost do | 175 cm, 185 cm, 195 cm |
| Przeznaczony na pory roku | lato |
| Temperatura minimalna (T-extreme) | 0°C |
| Temperatura przejściowa (T-lim) | +10°C |
| Temperatura komfortu (T-comf) | +14°C |
| Zamek | YKK |
| Kierunek zamka | lewy lub prawy |
| Technologie | DWR - Durable Water Repellent, YKK® , CCS (Clima Control Shield) |
| Marka | Pinguin |
| Kolor producenta | petrol |
| Waga | 610g |
Opinie 1
Dodaj opinię o produkcie:
Technologie
![]() |
DWR - Durable Water Reppellency oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas procesu produkcji. Zastosowanie technologii DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. |
![]() |
YKK® - YKK® to japońska firma powstała w 1934 roku, która tworzy wysokiej jakości zamki błyskawiczne. Jej produkty są sprzedawane na całym świecie, a firma YKK® jest uznawana za lidera w branży. |
![]() |
PrimaLoft® BIO™ - to pierwsze biodegradowalne* sztuczne wypełnienie, które dodatkowo w 100% pochodzi z recyklingu. To kolejna rewolucyjna technologia, która przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, zmiejszając ilość mikro plastiku w środowisku. W przyśpieszonych warunkach testowych włókna PrimaLoft® BIO™ osiągają prawie całkowitą biodegradację* w czasie krótszym niż dwa lata, podczas gdy standardowy poliester pozostaje po tym czasie nienaruszony. 93,8% biodegradacja w ciągu 646 dni w warunkach ASTM D5511 (przyspieszone środowisko składowania); 74,3% biodegradacji w ciągu 889 dni w warunkach ASTM D6691 (przyspieszone środowisko morskie / oceaniczne). Podana szybkość i zakres degradacji nie oznaczają, że produkt będzie się dalej degradował. |
Powiązane Wpisy
Liczba wpisów -

Śpiwór na lato – jaki będzie najlepszy?
27/06/2022
Śpiwór syntetyczny Pinguin LITE MUMMY CCS petrol
TEST TEST
SKU:
SKU: lite_mummy_ccs_petrol
Masz pytania do produktu 'Śpiwór syntetyczny Pinguin LITE MUMMY CCS petrol' ? Napisz do nas w poniższym formularzu. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin






