Opis
Lekki i ciepły śpiwór puchowy Lava 350 czeskiej firmy Pinguin to idealny towarzysz wypraw turystycznych na okres od wiosny aż do jesieni - jego temperatura komfortu wynosi +2°C. Śpiwór doskonale sprawdzi się zarówno na klasycznym biwaku jak i podczas długodystansowego trekkingu czy też wyprawie rowerowej.
Zewnętrzna powłoka śpiwora została wykonana z ultralekkiego i mocnego Nylonu Ripstop z wykończeniem DWR (Durable Water Repellent) i technologią CCS (Clima Control Shield), które zwiększają odporność śpiwora na wilgoć z zewnątrz oraz jego wydajność termiczną. Zastosowano w niej konstrukcję komór H-kształtnych, które eliminują "zimne szwy" i zapewniają równomierne rozłożenie w nich puchowego wypełnienia.
Śpiwór LAVA wypełniono najwyższej jakości puchem kaczym (90/10, 650 cuin) z certyfikatem RDS, który został powleczony warstwą teflonową, która poprawia jego właściwości termoizolacyjne oraz przedłuża jego żywotność.
Uzupełnieniem konstrukcji śpiwora są dodatkowe elementy ułatwiające jego użytkowanie - wewnętrzna zapinana kieszeń na dokumenty, wewnętrzna listwa termiczna chroniąca zamek przed przenikaniem chłodu z zewnątrz (listwa jest zabezpieczona przed wcinaniem materiału w ząbki zamka) i anatomiczny kaptur z łatwym w obsłudze ściągaczem.
Zamek śpiwora (YKK) pozwala na łączenie go z drugim śpiworem Pinguin w zestawie "prawy +lewy"
Informacje szczegółowe:
- wypełniony puchem kaczym 90/10 650 cuin z certyfikatem RDS i powłoką teflonową;
- konstrukcja komór H;
- tkanina Nylon Ultralight Ripstop DWR CCS;
- regulowany kaptur;
- kieszeń wewnętrzna;
- zamek renomowanej marki YKK;
- w komplecie pokrowiec kompresyjny do transportu i worek do przechowywania poza sezonem.
Zakres temperatur:
- temperatura comf: +2°C;
- temperatura lim: -4°C;
- temperatura extr: -20°C;
- zakresy temperatur wg normy EN13537
Dodatkowe zdjęcia detali pokrowca śpiwora poglądowe, z innych wersji kolorystycznych tego modelu.
Szczegóły
| Materiał zewnętrzny | Nylon Ultralight Ripstop DWR CCS |
|---|---|
| Materiał wewnętrzny | Polyester Ultra-Lite |
| Wypełnienie ocieplające | 90/10 puch kaczy 650 cuin (certyfikat RDS) |
| Waga wypełnienia | [175] 320 g, [185] 350 g, [195] 375 g |
| Wymiary po spakowaniu | Ø18 x 30/27 cm |
| Wymiary (dług. x szer.) | [175] 195 x 85/55 cm; [185] 205 x 85/55 cm; [195] 215 x 85/55 cm |
| Przeznaczony na wzrost do | 175 cm, 185 cm, 195 cm |
| Przeznaczony na pory roku | wiosna / lato / jesień |
| Temperatura minimalna (T-extreme) | -20°C |
| Temperatura przejściowa (T-lim) | -4°C |
| Temperatura komfortu (T-comf) | +2°C |
| Zamek | YKK |
| Kierunek zamka | lewy lub prawy |
| Technologie | DWR - Durable Water Repellent, RDS® - Responsible Down Standard, CCS (Clima Control Shield) |
| Marka | Pinguin |
| Kolor producenta | blue |
| Waga | [175] 745 g, [185] 785 g, [195] 845 g (waga pokrowca: 70 g) |
Opinie
Dodaj opinię o produkcie:
Technologie
![]() |
DWR - Durable Water Reppellency oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas procesu produkcji. Zastosowanie technologii DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. |
![]() |
PrimaLoft® BIO™ - to pierwsze biodegradowalne* sztuczne wypełnienie, które dodatkowo w 100% pochodzi z recyklingu. To kolejna rewolucyjna technologia, która przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, zmiejszając ilość mikro plastiku w środowisku. W przyśpieszonych warunkach testowych włókna PrimaLoft® BIO™ osiągają prawie całkowitą biodegradację* w czasie krótszym niż dwa lata, podczas gdy standardowy poliester pozostaje po tym czasie nienaruszony. 93,8% biodegradacja w ciągu 646 dni w warunkach ASTM D5511 (przyspieszone środowisko składowania); 74,3% biodegradacji w ciągu 889 dni w warunkach ASTM D6691 (przyspieszone środowisko morskie / oceaniczne). Podana szybkość i zakres degradacji nie oznaczają, że produkt będzie się dalej degradował. |
Powiązane Wpisy
Liczba wpisów -
Śpiwór puchowy Pinguin Lava 350 blue
TEST TEST
SKU:
SKU: pinguin_lava350_blue
Masz pytania do produktu 'Śpiwór puchowy Pinguin Lava 350 blue' ? Napisz do nas w poniższym formularzu. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin














