Opis
Śpiwór trekkingowy SAVANA PFM to klasyczny śpiwór typu "mumia" produkcji czeskiej marki outdoorowej Pinguin. Parametry termiczne śpiwora SAVANA PFM ( +5°C, T-lim: 0°C, T-ekstreme: -15°C) umożliwiają użytkowanie go od wiosny do jesieni - śpiwór zapewni komfortowy sen nawet w temperaturach już nieco powyżej 0°.
Śpiwór ma konstrukcję dwuwarstwową i jest ocieplony innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym TherrmicFibre PFM - to lekkie sprężyste włókna o wysokiej zdolności magazynowania cząsteczek powietrza, zarówno na ich powierzchni o mikro średnicy, jak i w wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Włókna są silikonowane, co utrwala ich wzajemne położenie, daje stabilną warstwę termoizolacyjną Efekt "sprężyny") oraz zapobiega nasiąkaniu ich wilgocią z otoczenia. Dodatkowym atutem włókien silikonowanych jest też (w razie zamoczenia śpiwora) szybkie ich wysychanie.
Śpiwór SAVANA PFM jest łatwy w konserwacji po sezonie - można go prać w pralce (na delikatnym programie) oraz suszyć w suszarce.
Szczegóły:
- dwuwarstwowa konstrukcja znacząco zwiększająca parametry termiczne śpiwora, przy zachowaniu niskiej wagi
- materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield, tworzący
ochronną powłokę zapobiegającą uciekaniu ciepłego powietrza, a
jednocześnie zapewniającą odpowiednią oddychalność, hydrofobowe
wykończenie DWR zapobiega przenikaniu wody do wypełnienia
- materiał
wewnętrzny Poliester Micro Lite (100% poliester) - szczotkowana
tkanina o przyjemnej, zbliżonej do naturalnej bawełny fakturze
- wypełnienie
TherrmicFibre PFM (2 x 150g/m/2) - lekka, puszysta ocieplina ze
sprężystych silikonowanych włókien poliestrowych, doskonale
magazynujących ogrzane przez użytkownika powietrze
- profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
- solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze, przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak
- zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną
- wewnętrzny kołnierz termiczny ze ściągaczem
- ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania
- możliwość spięcia z drugim śpiworem z serii Mistral oraz innymi śpiworami Pinguin z wypełnieniem TherrmicFibre PFM (śpiwory łączą się ze sobą bez względu na rozmiar)
- w komplecie: pokrowiec kompresyjny
Szczegóły
| Materiał zewnętrzny | Poliester DWR Clima Control Shield (100% poliester) |
|---|---|
| Materiał wewnętrzny | Poliester Micro Lite (100% poliester) |
| Wypełnienie ocieplające | ThermicFibre PFM 2x100g/m2 (włókna syntetyczne silikonowane) |
| Waga wypełnienia | 200g/m2 (2x100g/m2) |
| Wymiary po spakowaniu | 18 x 37 cm (18 x 27 cm po skompresowaniu) |
| Wymiary (dług. x szer.) | [175] 200 x 80 x 55 cm | [185] 210 x 80/55 cm | [195] 220 x 80/55 cm |
| Przeznaczony na wzrost do | 175 cm, 185 cm, 195 cm |
| Przeznaczony na pory roku | wiosna / lato / jesień |
| Temperatura minimalna (T-extreme) | -15°C |
| Temperatura przejściowa (T-lim) | 0°C |
| Temperatura komfortu (T-comf) | +5°C |
| Zamek | SBS z możliwością spięcia z innym śpiworem |
| Technologie | DWR - Durable Water Repellent |
| Marka | Pinguin |
| Kolor producenta | green |
| Waga | 1300g |
Opinie
Dodaj opinię o produkcie:
Technologie
![]() |
DWR - Durable Water Reppellency oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas procesu produkcji. Zastosowanie technologii DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. |
Powiązane Wpisy
Liczba wpisów -
Śpiwór turystyczny Pinguin SAVANA PFM green
TEST TEST
SKU:
SKU: savana_pfm_green
Masz pytania do produktu 'Śpiwór turystyczny Pinguin SAVANA PFM green' ? Napisz do nas w poniższym formularzu. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin





