Opis
Składane, czteroczęściowe kije trekkingowe, z ergonomiczną piankową rękojeścią, zajmujące bardzo mało miejsca po złożeniu. Tego typu sprzęt zmieści się do każdego bagażu podróżnego - składana konstrukcja oparta na kevlarowej żyłce to opcja wytrzymała i niezwykle prosta w obsłudze.
Regulacja długości jest tu niezwykle szybka i odbywa się na zasadzie zacisku motylkowego. Co ważne, kije po złożeniu gwarantują stabilność i wytrzymałość, dzięki czemu doskonale nadają się na wypad w Pireneje czy przemierzanie długich szlaków wzdłuż portugalskiego wybrzeża.
Szczegóły:
- kije wykonane z mocnego Aluminium 7075, o składanej konstrukcji umożliwiającej ich transport w niewielkim bagażu (np. torbie lotniczej)
- metal w segmentach kijów dzięki anodyzowanej powłoce jest odporny na zużycie mechaniczne i warunki atmosferyczne.
- konstrukcja czteroczęściowa, z rurek o średnicach 18, 16 i 14 mm
- segmenty połączone są ściąganą linką z kevlaru, umieszczoną w ochronnej polietylenowej powłoce
- na górnych segmentach podziałka ułatwiająca regulację długości w zakresie 110-130 cm.
- system blokowania Fast Lock pozwala na regulację ich długości, jednocześnie też ułatwia ich składanie w niskich temperaturach, nawet w rękawiczkach.
- ergonomiczny, anatomicznie ukształtowany uchwyt wykonany jest z profilowanej pianki EVA, daje doskonałą przyczepność i zapewnia komfort użytkowania, zaś dodatkowe profile zapewniają wentylację dłoni.
- poniżej rękojeści - dodatkowa okładzina z gąbki, umożliwiająca "dolny chwyt" na stromych podejściach.
- regulowane, wyściełane paski.
- w zestawie dołączone dwa komplety talerzyków: o średnicy 38 mm i średnicy 53 mm.
- w komplecie także gumowe osłony grotów, do marszu na twardym podłożu i zabezpieczenia na czas transportu.
- cena za parę kijków.
Sugerowane ustawienie długości dla wzrostu użytkownika:
- dla wzrostu 154-171 cm - długość całkowita: 110 cm
- dla wzrostu 172-182 cm - długość całkowita: 120 cm
- dla wzrostu od 183 cm - długość całkowita: 130 cm
Szczegóły
| Amortyzacja | Nie |
|---|---|
| Materiał | aluminium 7075 |
| Długość użytkowa | 110-130 cm |
| Długość po złożeniu | 36 cm |
| Rękojeść | pianka EVA |
| Grot | widia |
| System blokowania | FlicLock Pro |
| Marka | Pinguin |
| Kolor producenta | grey |
| Waga | 550g (para) |
Opinie
Dodaj opinię o produkcie:
Kije trekkingowe Pinguin COMPACT FL FOAM grey
TEST TEST
SKU:
SKU: apm_8592638808186
Masz pytania do produktu 'Kije trekkingowe Pinguin COMPACT FL FOAM grey' ? Napisz do nas w poniższym formularzu. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin










